Objektivně?

by Alena 10. února 2015 22:47

Někde na netu jsme obšlehli tohle - vyšívání na kartón. A docela to tu jede. Nedávno jsem holkám koupila i vyšívací kroužky a kanavu, ale to je asi ještě hudba budoucnosti, pokud mi to rovnou nehodí na hlavu - tedy já bych klidně vyšívala ...

     

A abyste zbytečně nemysleli, že je to tu samá idylka, děvčata vyšívají na kartón, miminko spinká a rodiče poslouchají vážnou hudbu či rovněž pospávají (popř. v kombinaci) ... tak vězte, že značnou část dne holčičky rozhazují různé předměty, křičí, o něco se handrkují, všemožně padají, brečí, bouchají dveřmi, nadměrně používají nůžky a ignorují jakékoli výzvy k přerušení výše zmíněného, jakož i pobídky k jiným, smysluplnějším, aktivitám. Jo, a miminko se buď dobývá do kamen nebo po sednici roztahuje seno od morčat. A my se mezitím snažíme se z toho všeho nezbláznit. Ale jinak jsou ty zimní dny vlastně pohoda.

Komentáře (16) -

Helena
Helena
19. 2. 2015 17:11:26 #

To je pěkné. To vyzkoušíme. H.

Petra Vávro
Petra Vávro
21. 2. 2015 14:37:09 #

Ahoj Aleno,

jaksi mi to momentálně dosti připomíná situaci u nás doma 2 + 1, tzn. 2x neštovice + 1 bez neštovic - zabednění, zavření, usvědění a celkově otrávení životem a ta děsná nudáááá, když venku je tak krásně. Počítám, že až se 2 odneštovicují + 1 se osype a pojedeme druhé kolečkoSmile Ale i tak se mi mezitím vším daří alespoň trošku pacovat venku - jinak bych úplně zblbla. Využívám krásně změklé půdy a vrtám do zblbnutí díry pro kůly, takže zblbnu tak jako tak :-D
Mějte se krásně tam v mých rodných horách Smile
Petra

Alena
Alena
23. 2. 2015 20:43:23 #

Ahoj Petro, někdy se v rodných horách zastav! Neštovice, to je tedy radost, brrr ... to nás jistě taky jednou čeká, nedokážu si představit, že se neudrbou. Jaro se tu jen tak předvedlo a zas to vypadá, že se schová. Abychom ho nalákali, máme ve skleníčku zasetý špenát a na "hot bed" vysazené malinké saláty, úplně rozumím tomu, že Tě to ven táhne, máme to stejně ... Tak ať se daří rodině, kozenkám i jiné zvířeně! A.

Lucie
Lucie
23. 2. 2015 22:49:56 #

My bychom taky rádi již měli změklou půdu a možná i ty neštovice pro mladšího. Starší je už měl a pomoci raventsary jsme se zvládli naprosto bez drbání a bez jizviček. Takhle máme zmrzlou půdu kam oko pohlédne a dneska opět celý den sněžilo. Ali, prosím Tě, co je to ten "hot bed"? Jakože dalo by se to aplikovat i jako "heißes Bett" pro naše kruté horské podmínky?

Alena
Alena
23. 2. 2015 23:50:38 #

Lucie, to je otázka spíš na Hynka, který to studoval Wink. Ale v kostce, jak já to jakožto laik chápu - potřebuješ skleníček nebo fóliák, pak pořádnou, ale opravdu pořádnou hromadu čerstvého koňského hnoje.  Vykopeš díru (ja, ja, ein Bett), do ní napěchuješ ten hnůj, a navrch pak do vrstvy kompostu seješ a sázíš, předpěstováváš sazeničky etc, případně přímo na hnůj, který Ti pěkně topí, pokládáš sadbovače. Takže heiß genug i pro vaše krušné-horské podmínky. A.

Lucie
Lucie
24. 2. 2015 0:41:48 #

Takže jakože bychom měli teoreticky všechno: kopáče (oo díky drahý), foliák a hned vedle souseda s hnojem, Hele a neva, že je čerstvý? Žiju celý svůj život v domnění, že např. kravský se musí nechat rok uležet a pak až se dá dál používat. Nebo to u koňského je jinak? Pro mě byl do dneška hnůj jako hnůj. No, vidím, že si asi začnu sepisovat otázky a témata, a k tom květnu na to hupsnem :c)) Ale radši to podložíme něčím tekutým, aby se nám nezapařilo :c)

Alena
Alena
25. 2. 2015 9:31:45 #

Lucie, počkej, počkej, to se má zapařit! Smile Proto je ten hnůj čerstvý, aby topil. Nesázíš nic přímo do něj, buď na něj pokládáš sadbovače/truhlíky/květináče, případně nahoru na ten hnůj dáš hlínu vhodnou pro sázení v nejnižší dostatečné vrstvě. Ale jestli budeš potřebovat nějaké konkrétnější návody, čísla, objemy, data, tak řeknu raději Hynkovi, ať nemám na svědomí ani záda Tvé drahé polovičky ani váš fóliák ... A.

Lucie
Lucie
26. 2. 2015 20:33:11 #

Já vím :c) Poslední věta byla myšlena s nadsázkou. Zkusím správněji interpretovat. Bylo myšleno, že naše případné májové diskuze doprovodíme něčím tekutým - např. veltlínské zelené (případně by šel i portugal, že ano?), abychom nediskutovali moc sofistikovaně. Tož tak. Asi má ten pobyt v zahraničí opravdu vliv na mé vyjadřovací schopnosti :c))

Alena
Alena
26. 2. 2015 22:52:56 #

Ale kdepak, já to pochopila, schopnosti máš velmi schopné, se neboj Wink.  Těšíme se!

Petra Vávro
Petra Vávro
26. 2. 2015 23:36:48 #

Zdravíme všechny statečné horalky, neštovice za námi - tedy pouze Ti dva starší. Bylo to kruté pro nejstarší ratolest a přiznám se upřímně, cíleně jsem se je snažila nakazit - zima mi přišla lepší než léto a ten zvyšující se věk....myslím, že to u dcerky bylo na hraně. Nejmladší stále odolává - zrádce. Jinak půda je u nás více než změklá, takže první ohrada okůlovaná Smile Ve skleníku zatím nic nemám, jen popelící se slepice. Ale doma na parapetech....však víte o čem mluvím. Ráda se ve svých rodných horách zastavím, dám vědět dopředu. Teď řádím venku s rýčem a připravuji asi tak 40děr pro původní keře a další pro stromy. Konečně jsem přesvědčila muže, že bez permakulturního hospodaření nelze přežít Smile
PS: V Krušných horách je také moc krásně.
Všichni v kopcích se mějte báječně!!!

Alena
Alena
1. 3. 2015 9:46:23 #

Hej hola, Petro, zdalipak máš nějaký blízký dobrý zdroj původních keřů??? Např. Bojkovice jsou daleko a mně by stačilo i něco se skromnější nabídkou ... (Toužím například i po trnkách, vím, že jich na některých místech bývá divokých mraky, ale zase nejde rýpat na cizím odkopky ...) Fajn, že jste neštovice nějak zvládli, u nás je měli sousedé, ale my zatím nic, tak se uvidí, až to přijde tak to přijde ... A.

Alena
Alena
7. 3. 2015 22:40:57 #

www.puvodnikere.cz

Zuza
Zuza
11. 3. 2015 6:42:23 #

Krása! Zdravíme dráčky i Karkulku!Smile

Jitka
Jitka
16. 3. 2015 10:43:20 #

Přeji hezký den,
občas nahlédnu na Vaše stránky a zcela výjimečně jsem mrkla i do komentářů. Nechci nikomu dělat reklamu, ale vysazovali jsme cca 250m remízků tvořených jen místními dřevinami a nejpříhodnější zdroj sazenic jsem našla v Přerově nad Labem, školky Montano. Zkušenost s nimi máme vynikající, kupovali jsme prostokořenné, na podzim, ujalo se prakticky vše, jen další zimu řádily myši ale i tak vše co se ujalo po výsadbě tak obrazilo od kořenů. Jinak to chce zkusit i drobné lesní školky, ale faktem je, že tam jsem s keři, alespoň v našem případě, neuspěla. (trnky, růže, hloh, brslen, ptačí zob)
A jinak díky moc za inspirativní stránky. Máte můj obdiv, co vše stíháte.
Přeji dobrý závěr bahnění a dobrý začátek sezóny.
Jitka

Alena
Alena
22. 3. 2015 22:13:44 #

Díky moc za tip! Něco jsem už koupila u "původních keřů", na které dodala kontakt Petra V., ale ráda kouknu i jinam. Ať se Vám vede! Pěkné jaro. A.

Jitka
Jitka
11. 4. 2015 21:55:33 #

Jé a já myslela, že komentář někde zapadl. A pořád to nosila v hlavě. Předevčírem mi ve váze vykvetla ustřižená větvička z trnky, právě z oněch výsadeb, takže jsem si "úkol" přesunula do priorit. My kupovali na živnostňák, ale určitě se s nimi dá domluvit, při větším odběru(balíky byly po 50ks). Keře i stromy měli na zakládce hezky opečovávané - kupovali jsme na podzim, prostokořenné. Potěšily mne lísky, protože již loni bylo pár plodů a byť to bylo deklarováno jako Corylus avellana něco z toho asi byly semenáče a pár vydařených, takže velikost oříšků mile překvapila.
Jinak gratuluji k úspěšnému ukončení bahnění, stejně jako ke zdárně zdolaným pupínkům... Z našeho stádečka 5 bahnic zbývá poslední, o které tvrdím již asi tak týden, že ráno budou jehňata a ono stále nic. A pupínky nás teprve čekají. Zatím si užíváme téměř nepřetržitého marodění po té, co starší nastoupila do školky.
Hezké jaro!
Jitka

Přidat komentář

biuquote
  • Komentář
  • Náhled
Loading

O nás

Alfred, Ida, Ema,
Alena, Hynek
Spolu, spokojeně, udržitelně

Rodinné hospodářství 
Jizerské hory

Napište nám email

Biobedýnky


Archív

Komentáře

RSS komentářů