Zpátky

by Alena 8. února 2015 23:42

Máme za sebou všechny plánované zimní výjezdy - do školy na přezkoušení, do Valče, Žehrovic i Bärensteinu, a jsme zase moc rádi doma. I když všude bylo dobře.

Na přezkoušení se bavili všichni zúčastnění - vyzkoušeli, ohmatali, počmárali, rozebrali a občas i poskládali, co se dalo. Zázemí úžasné, lidé vstřícní.

    

Ve Valči jsme navštívili přátele tam se hromadící, na pár dní zabydleli osiřelou jurtu, zinspektovali dostavovanou zpracovnu, pomazlili čerstvý vrh ledních medvědů, prošli se zasněženým zámeckým parkem a zrevidovali plány na stavbu našeho dalšího skleníku. 

    

    

V Žehrovicích se diskutovalo o vyhlídkách a další podobě dobrovolnického programu wwoof, sdílely se zkušenosti, povídalo se, řezaly se rouby.

O něco později jsme si v Bärensteinu užívali zimní pohodu, vlídnost a klid hospodářství našich přátel, sáňkovali, čerpali zkušenosti i inspiraci. Probírali jsme vyhlídky malých farmářů, ale také Pegidu a tekuté písky života v dnešní době. 

A pak domů.

Venku sluníčko i mráz, uklizeno pod bílými duchnami - zima tak jak stojí v kalendáři. Ale na parapetu naklíčený celer, raný květák, letní pórek, první saláty, zasety lilky i papriky, jaro už se chystá, což se tedy dá říct téměř kdykoli :-). Tím opravdovým předělem ale nejsou tenounké nitky stonků klíčící zeleniny, ale tenké leč průrazné bečení prvních (druhých, třetích ...) jehňat - a to se chystá už jen za pár týdnů.

Přidat komentář

biuquote
  • Komentář
  • Náhled
Loading

O nás

Alfred, Ida, Ema,
Alena, Hynek
Spolu, spokojeně, udržitelně

Rodinné hospodářství 
Jizerské hory

Napište nám email

Biobedýnky


Archív

Komentáře

RSS komentářů