Pozdněletní

by Alena 7. září 2014 22:21

Teplé dny a noci prokládané dny s mrholením a rány, kdy už zebe. Záplava leča, poslední sklízené nakládačky, vůně sušených hub, mouchy pod lustrem - klinické příznaky pozdního léta.

Už jen pár neděl a nám i zvířatům se odlehčí od koloběhu dojení, stádo půjde blíž k domu, k bahnicím pustíme berany. Zahrada a pole odevzdají to, co na nich ještě zbývá - žito, brambory, zelí ruku v ruce s mrkví, cibulí, fazolemi a řepami. To všechno zpracovat a uskladnit ... a pak už jen sledovat, jak nám roste růžičková kapusta, pórek a čínské zelí a vyhlížet první sníh. Ne, vlastně se ještě přestaví a vykydá stáj. Se vykydá? To se jen tak říká. Udělá se dřevo (ten samý případ). Pár restů, tu a tam něco dostavit a poopravit. Možná ještě pozdní otavy. Nějaký ten výjezd za vzdálenými blízkými. A prasátka se narodí. A jinak už do podzimka skoro nic. Takže vlastně pořád něco :-). 

Uplynulé dny ve znamení rozruchu kolem zabíjaček a poklidu kolem sběru borůvek a hub - moc příjemné procházky po lese s nadšenými sběrateli. Jen si to co nejvíc užít a co nejméně padat na ústa. 

    

Přidat komentář

biuquote
  • Komentář
  • Náhled
Loading

O nás

Alfred, Ida, Ema,
Alena, Hynek
Spolu, spokojeně, udržitelně

Rodinné hospodářství 
Jizerské hory

Napište nám email

Biobedýnky


Archív

Komentáře

RSS komentářů