Indiánský běh

by Alena 26. června 2014 00:54

Venku to bouří a hustě padá voda, léto se zatím představuje v odtažitě chladném stylu. Déšť zahnal děti od škubání prvního hrášku, já sedám sem, abych to na blogu po tak dlouhé době alespoň trochu oprášila, ruce voní od zaštipování rajčat. Přede dveřmi čeká zelenina na druhou letošní biobedýnku, v kuchyni jeden obří hrnec s tvarohem, druhý s jogurtem, odkapávající kozí sýry, bochníky toho ovčího čekající na natření, na plotně zakulturněná smetana na máslo. Mléko všude! Nad domem rozestavěná stodola, na zahradě zelenina žadonící o pomoc v nerovném zápasu s plevelem a slimáky. Koloběh, který se nezastaví, nepřibrzdí. A tak se snažíme držet tempo, stále tak trochu v poklusu, nanejvýš pak v klidnější fázi indiánského běhu. Baví nás to, ale chvílemi umdléváme :-).

Alfred je velké tlusté usměvavé miminko, holky se střídavě hlasitě hašteří a následně si obdobně hlasitě svorně hrají, hluková zátěž naší domácnosti je značná, uklizeno jako po hurikánu Katrina. Nu, což.

Sena máme úspěšně za sebou, posekali jsme asi 4,5ha, vše se stihlo za pěkného počasí. Seno bylo ve vlasech i v ponožkách, všude kolem domu i v ložnici, ba, plné zuby sena byly. Zápřah to byl samozřejmě víc pro Hynka, který sekal, obracel, nahraboval, asistoval při balení, odvážel. Část balíků jsme vytahali přes kladku traktorem nahoru na stodolu, část uschovali pod vypůjčenou střechou - to než budeme mít hotovou tu vlastní, zbytek se nechal ve stohu na pastvině pro podzimní příkrmy. Pěkná otava by byla příjemná, ale už teď je to dobrý pocit, že máme většinu sena hotovou.

Kvetly máky. Kvetly vemeníky. Kvetou náprstníky.

    

Dělala se jahodová marmeláda, zmrzliny, tu a tam koktejl či jahodový tvaroh.

     

Zkoušelo se a poté se hrálo představení místního ochotnického divadla, pořádal se bleší trh. 

   

Začala již pátá biobedýnková sezóna. Letí to tedy pořádně.

Jinak žijeme především mlékem a jeho zpracováváním, starostmi o odrůstající mláďata všeho druhu, zahradou, stavbou. Ve volných chvílích se jezdíme učit pracovat s koněm, to je velmi milá kratochvíle, naštěstí mají dostatek trpělivosti chladnokrevníci i naši učitelé :-). 

 

Tak, tolik od nás, a teď už se jdu přidat k těmhle: 

;-)

Komentáře (3) -

Helena
Helena
26. 6. 2014 7:54:35 #

Krásné, obdivuji vás a držím palečky atˇ vám to takhle vydrží. ♥♥♥

Pavel
Pavel
26. 6. 2014 12:58:26 #

taky vám moc a moc držíme palce. Vaše povídání je jako náhled do jiného světa . Jen tak dál !

Jana
Jana
27. 6. 2014 10:02:55 #

Jste úžasní !!! Ať se Vám vše daří, hodně radosti a opatrujte se Smile

Přidat komentář

biuquote
  • Komentář
  • Náhled
Loading

O nás

Alfred, Ida, Ema,
Alena, Hynek
Spolu, spokojeně, udržitelně

Rodinné hospodářství 
Jizerské hory

Napište nám email

Biobedýnky


Archív

Komentáře

RSS komentářů