Doufání

by Alena 19. března 2014 21:58

.: Včera jsme spustili líheň s první várkou kropenčích vajec. Pořídili jsme si nový model líhně, takže doufáme ve stejnou či lepší úspěšnost líhnutí. Hedvábničky zatím zůstávají v záloze, stejně to zkrátka umí líp, věříme, že je druhá vlna jara rozkvoká. 

.: Koza Meruňka byla (preventivně) znovu na pobytu u kozla, už nás s těmi skrytými říjemi a nejasnou březostí trochu trápí. Tváří se záhadně, nekulatí se a mazlí se s beranem ... tak jsme neváhali, i kdyby to byl jenom výlet navíc. První možnost, že od ní budou kůzlátka přijde v květnu, druhá tedy, bohužel až v srpnu. Koza jedna záhadná. Jenže vzdejte to s oblíbenou kozou, která navíc už jako prvnička dlouhodobě dojila 3 litry. Takže vytrváme. Koza Sněženka řádně kulatá, s termínem za necelé tři týdny. 

.: Kráva Karla si to odkráčela k býkovi. 

.: Zatáhlo se, ochladilo a občas prší. Vláhy je potřeba (ať tráva roste!) a na to, že se opět topí si rychle zase zvykneme (nebo se víc přitulíme).

   

.: V jedné králíkárně 9 neposedů začíná prolupovat kukadla. Další ramlice má termín příští úterý. 

.: Ve stodole 10 jehňat, na řadě je poslední ovčí máma a stále to ještě může být napínavé.

.: Sázíme stromky a keře.

.: A vůbec tak různě doufáme, že všechno půjde tak jak má ... :-)

 a ještě: 

 UPOZORNĚNÍ PRO MILOVNÍKY VLNY, PLSTĚNÍ, PŘEDENÍ ATP: Obrátili se na nás lidé, kteří budou v Německu hromadně objednávat kartáčovinu pro výrobu česačky na vlnu (tj. ten pás s česacími drátky, který se otáčí na bubnech česačky a vlnu myká). Pokud byste měli zájem se k nákupu připojit, případně si i nechat vyrobit česačku, ozvěte se, kontakt předáme. 

a také: 

.: Parapety v obležení, na programu přesazování a dosévání, výstavba venkovního skleníku/pařeniště na postupu, leč není jisté, zda bude využíváno již tuto sezónu.

.: Emě vypadl první mléčný zub. 

.: A nikoli to nejméně významné na konec ... přibyla nám Odvaha. Ale o ní ještě uslyšíte :-).

Komentáře (1) -

Petra Vávro
Petra Vávro
27. 3. 2014 23:10:35 #

Ahoj Aleno,
zatoulala jsem se po nějaké době k Vám na stránky a zaujalo mě Vaše upozornění. Docela by mě lákalo si nechat česačku vyrobit, tedy pokud se cenově vzdálí česačce od Ashfordu. Máte nějaké bližší informace.
Děkuji a přeji pěkné dny.
Petra V.

Přidat komentář

biuquote
  • Komentář
  • Náhled
Loading

O nás

Alfred, Ida, Ema,
Alena, Hynek
Spolu, spokojeně, udržitelně

Rodinné hospodářství 
Jizerské hory

Napište nám email

Biobedýnky


Archív

Komentáře

RSS komentářů