Lednové střípky

by Alena 22. ledna 2014 23:26

Z četnosti lednových příspěvků na tento blog lze usuzovat: 

a) konečně jsme upadli do spokojeného zimního spánku

b) nestíháme ani zimní spánek ani psát na blog

c) nespíme, jsme jen líní a vymlouváme se

 

Takže:

.: Poráželi jsme býčka Mariána, zkušenost velká. Za sebe řeknu rovnou, pokud není nemístné takhle mluvit o něčem takovém jako je maso, že tak kvalitní a pěkné maso jsem ještě neviděla. Vše se dařilo, jen na sebe celá akce nabalila velké množství souvisejících činností (od bourání a porcování, přes (zatím úspěšné) pokusy o prvotní zpracování telecí kůže (také díky informacím a povzbuzení odsud), až po Hynkovo neúnavné vyrábění domácího krmení pro kočky ze všeho možného i nemožného).  

    

.: A když není býček, není možné se vyhnout dojení. Dojí u nás hospodář, Karla, byť ve své první dojné sezóně, po několika dnech vzorně spolupracuje, já následně více či méně radostně řeším co si počít se vším tím mlékem. Jsem vděčná za ten velmi pozdní odstav, alespoň bylo pár týdnů bez nutnosti zpracovávat ovčí, kozí či kravské mléko ... Ale o mléce třeba zase jindy. 

   

.: K tomu dost návštěv, tradic a milých setkání. Jehličky z vánočního stromečku stále ještě zapíchané v koberci. Slunečné dny venku kolem domu, stodoly a zahrádky. Radost z mírné zimy střídaná vyhlížením sněhu. 

.: Vejce, vejce! Po období lehké abstinence, letos úspěšně mírněné vejci naloženými ve vodním skle, díky kterým jsme z domácího upekli i vánoční cukroví, od Vánoc opět vejce (pranostika nelhala). Slepice stejně jako my pochopily, že místo ledna je letos březen, a dříve než přijde zas nudně opravdový únor, rychle něco nanesly. Paráda. 

.: Čerstvý pórek, růžičková kapusta, na záhonu stále ještě přehlížený kadeřávek. A první letošní výsevy nedaleko!

.: Ruch ve sklepě ustal jen proto, aby se přesunul pod střechu. Hmm, stále je co (re)konstruovat, opravovat, upravovat, vymýšlet a měnit ...

Komentáře (1) -

Pavel
Pavel
23. 1. 2014 8:46:53 #

Vaše příspěvky jsou čtivé, hezky popisující Váš běžný život. Ať se daří

Přidat komentář

biuquote
  • Komentář
  • Náhled
Loading

O nás

Alfred, Ida, Ema,
Alena, Hynek
Spolu, spokojeně, udržitelně

Rodinné hospodářství 
Jizerské hory

Napište nám email

Biobedýnky


Archív

Komentáře

RSS komentářů