V poklusu

by Alena 21. listopadu 2013 21:54

Zatímco jsem přemítala, zda sem napsat něco obšírnějšího o našem vztahu k masu (to vzhledem ke zvýšenému počtu příspěvků, ve kterých dáváme najevo naše masojedství), rozjelo se tolik akcí najednou a koneckonců i my jsme se opět někam rozjeli, že se na nějaké více či méně hlubokomyslné úvahy znovu nedostalo. Snad příště.

Rekonstrukce domu, která se nejprve s úspěchem (byť střídavým) držela jen pod střechou (viz např. zde), se nezadržitelně vhrnula do sklepa, kde se velebí sklep jídelní (část pro sýry, část pro zeleninu), předělává se celá chodba včetně drenáží, (otlouká se a někde opět nahazuje, tu a tam izoluje ...) ..., aby se závěrem nemilosrdně skrzevá komín dostala do obývaných a již zdánlivě zrekonstruovaných prostor mezi sklepem a podkrovím :-). Takže kolem nás hromady věcí odsunutých z ustálených míst, zakryté fólií, před námi dny kdy kromě komína a různých zbývajících zabíjaček chceme užít radosti z rodinné návštěvy (kdyby tušili, kam se chystají!), společného tvoření adventních věnců, hraní si s dětmi, kydání hnoje, přestavby stodoly, přihnání zvířat do zimního stání ...

Nehledě na to, že bych chtěla mít na konci téhle obří akce alespoň někde vymalováno ... umíte si asi představit, jak vypadá nadužívaná, dost dlouho nemalovaná kuchyně poté, co odstrojíte police, odšoupnete lednici etc ... (prostor za sporákem a kolem dřezu, eh, ten raději nezmiňovat) ... a koneckonců ani za knihovnou ve vedlejší místnosti to nebylo o mnoho lepší ... Trochu jsem zvažovala, že to nafotím a dám sem pro ty, kteří (oprávněně) žehrají, že realita bloggerských domácností je jiná, než jakou máme možnost vidět na zveřejňovaných fotografiích :-). Ale přijde mi to příliš sebemrskačské. Je to tu vlastně útulný ;-). 

Tak držte palce, čeká nás toho opravdu dost. 

Jo, a někdo by měl sklidit růžičkovou kapustu. 

   

... a mezitím jsme se zase utekli do Bärensteinu, trochu pobejt, trochu pokecat ... a taky o kus vedle pro biohrách s ječmenem ... a ke koželuhovi ... a tak vůbec, není špatně, bei den Nachbarn.

Přidat komentář

biuquote
  • Komentář
  • Náhled
Loading

O nás

Alfred, Ida, Ema,
Alena, Hynek
Spolu, spokojeně, udržitelně

Rodinné hospodářství 
Jizerské hory

Napište nám email

Biobedýnky


Archív

Komentáře

RSS komentářů