Masová zábava

by Alena 16. listopadu 2013 08:13

Venku hustá ranní mlha, předchůdce sněhů, které se taky časem dostaví. Zpod vlněných dek se nechce ani do velmi snesitelných 18°C.

Naladit se i v hlavě na jakési vnitřní zpomalení, dané časnou tmou a lezavým počasím, je těžké. Práce ubývá a současně s ní ubývá i energie k využití takhle vzniklého časoprostoru ;-).

... Ale konec pábení, energie sice opravdu ubývá, ale když se kouknu na Hynkovu hustě popsanou A4 s tím, co se má do zimy (tedy hned) ještě udělat, tak vlastně žádný velký úbytek práce nepozoruji :-). To nemá být stížnost, jen povzdechnutí nad tím, že se to vysněné zimní domácí tvoření a kutění do stále kratších dnů nevejde.

  

Pokračují dny ve znamení masa, dvanáct kohoutů bylo to poslední, co se do mrazáků vešlo, zbývající prasátko tedy opravdu musí být uzeninové. Protože jsme uzenáři-začátečníci, začínáme s tím jednodušším - vařená šunka, čerstvé klobásy, pancetta. Na řadu by měly přijít mimo jiné i uzené klobásy a fermentovaný salám, uvidíme jak se nám zadaří.  

Literaturou vybaveni jsme, ve Státech žijící Poláci Marianští (i další autoři) píší o domácím zpracování masa zapáleně, zajímavě a (někdy až příliš) podrobně. Stavba vlastní udírny je zatím ve fázi plánovací, takže máme alespoň dobrou záminku proč do experimentů zapojit i starší ročníky místních protřelých uzenářů. 

Večer lamipionový průvod a blízká setkání různého druhu, tak snad zaženeme to sychravění společně. 

Přidat komentář

biuquote
  • Komentář
  • Náhled
Loading

O nás

Alfred, Ida, Ema,
Alena, Hynek
Spolu, spokojeně, udržitelně

Rodinné hospodářství 
Jizerské hory

Napište nám email

Biobedýnky


Archív

Komentáře

RSS komentářů