Na postupu

by Alena 13. listopadu 2013 12:07

Dnes jsme upekli svatomartinskou husu. Že je už po Martinovi? Nojo, ne vše se stíhá. Hynek má za sebou osm dní kydání hnoje. Héraklés to měl sice s Augiášovým chlévem hotovo o poznání rychleji, nicméně tady na kopci není vhodných toků, které by za účelem předzimního čištění zvířecího ustájení byly do stodoly svedeny. Tělo bolí, ale stodola začíná vypadat o něco připraveněji na velké zimní přesuny a pole i zahrádku pokrývá sympatická vrstva kravskokozoovčí, prasaty prokypřené mrvy. Z pohnojených záhonů zdobně trčí jen zbývající barevné mangoldy (postupně likvidované jakýmisi hlodavci, kteří systematicky ohryzávají jednu mangoldovou řepu za druhou), pár kadeřávků, poslední brokolice, záhon pórku a růžičkové kapusty. Jinak je sklizeno. Zbývá zandat rozházené květináče a sadbovače, dřív než je pokryje sníh, zpevnit plot proti nájezdům laní a srn, zazimovat fóliovník. 

Již několikátý týden doufám, že máme velké zpracovávací finále za sebou. Proběhlo krouhání a nakládání zelí, moštování, zabíjačka prasečí i kozí. Ale skutečnost je trochu jiná, nějak toho neubývá a tak leccos spadne i pod stůl ... prasátka se tak radovala z části sklizně posledních paprik, v kuchyni se už nějakou chvíli povaluje hromada lilků. Po zelenině nastoupilo zpracovávání masa, čekají nás ještě husy, kohouti, prase, králíci ... a pak už bude ten zimní klid ... ne, pak vypukne předadventní a adventní kutění a tvoření ... pokud na něj zbude čas. 

Zvířata jsou ještě na pastvině, ovečky jsou zasušené, dojíme tak jen kozu Meruňku, kterou ještě (stejně jako před týdnem Sněženku) čeká návštěva u pohledného kozla ze sousedství. Karlu "dojí" rostoucí a skotačící býček Marián, oddojovali jsme jen prvních 14 dní, teď už nám nic nenechává a my jsme za to vděční, dojení si nejspíš užijeme ještě dost a dost. Taky prasnice s malými má nový výběh, stěhovaly se do nového i včelky. Také se kastrovalo, genotypizovalo ...

   

Došlo i na různé terénní úpravy kolem domu a stodoly, až zima teď zažene pracovní nápor zpátky do domu. Zatím se čile buduje také ve sklepě, až to jednou bude hotovo, bude se sýrům zrát o dost lépe, brambory a kořenová zelenina najdou důstojné místo k uskladnění, a navíc to bude vypadat opravdu dobře. Za krásu kamenného sklepa vděčíme těm, kteří tu byli před námi, tak se snad nějaké to úsilí a finance investované do jeho rekonstrukce vyplatí. 

   

Také se řeší radosti a strasti domácího vzdělávání, sourozenecké vztahy, budoucí narozeninové a vánoční dary ... etc etc. Tak doufáme, že u vás taky dobře. 

Přidat komentář

biuquote
  • Komentář
  • Náhled
Loading

O nás

Alfred, Ida, Ema,
Alena, Hynek
Spolu, spokojeně, udržitelně

Rodinné hospodářství 
Jizerské hory

Napište nám email

Biobedýnky


Archív

Komentáře

RSS komentářů