II.biobedýnka 2013

by Alena 27. června 2013 00:25

 Do rukou se Vám dostává druhá letošní bedýnka s českou biozeleninou. V letošní sezóně jsme zatím svědky velmi nevyrovnaného a extrémního počasí, což se, samozřejmě, odráží i na množství a kvalitě dodávané zeleniny. Děkujeme Vám proto za podporu a trpělivost, která pomáhá našim farmářům překlenout i takto náročné období.

Přejeme snad brzy pěkné dny!

Tato bedýnka obsahuje:

svazek mrkve

hlávkový salát

svazek bazalky

jahody

rané brambory

květák nebo červené jarní zelí

Stejně jako minule Vám doporučujeme bylinky z bedýnky ihned zastřihnout a vložit do sklenice s vodou. Pokud bazalku nespotřebujete ihned, lze ji snadno usušit či zamrazit. Nebojte se zpracovat i natě z mladé mrkve, použijte je obdobně jako jiné bylinky, sušená mrkvová nať se přidává do polévek i jiných pokrmů. Hlávkový salát byl sklízen včera za velmi deštivého počasí, pro zachování čerstvosti jsme ho nijak nečistili, pouze zabalili do fólie. Biojahody pocházejí ze zahrady Karla Tachecího a jsou určeny k rychlé spotřebě.

Jednoduchý nepečený dort s čerstvými jahodami

170g obyčejných máslových sušenek (BeBe, Club, etc)

85g másla

500g ricotty nebo krémového sýru Philadelphia, lze použít i tučný tvaroh, ale dort nebude tak pěkně držet tvar

250g bílé čokolády

250g čerstvých jahod

několik jahod na závěrečné ozdobení dortu

 

Sušenky vložíme do sáčku, rozdrtíme paličkou na maso či válečkem a smícháme s rozpuštěným máslem (sušenky lze také spolu s máslem krátce podrtit v kuchyňském mixéru). Rozkládací dortovou formu o průměru 20cm vyložíme potravinářskou fólií. Na dno formy namačkáme rozdrcené sušenky, vložíme do lednice a necháme vychladit. Ve vodní lázni rozpustíme bílou čokoládu. Ricottu/Philadelphii/tvaroh dobře rozmícháme s rozpuštěnou čokoládou. Jahody rozmačkáme vidličkou a jemně přimícháme do tvarohové směsi. Přendáme do dortové formy, povrch uhladíme, ozdobíme několika jahodami a necháme důkladně vychladit v lednici.

Květákový mozeček

Toto kdysi neoblíbené jídlo školních jídelen by zasloužilo jeden pokus o nápravu neprávem špatné pověsti.

Květák omyjete a asi 10 minut povaříte v mírně osolené vodě. Vyjmete, necháte okapat. Na pánvi si mezitím osmahnete nakrájenou cibulku, podle chuti například s kostičkami anglické slaniny. Přidáte květák nasekaný na drobné kousky, smažíte a na závěr smažení přidáte 2-3 vejce. Podle chuti osolíte, opepříte, přidat můžete i bylinky a muškátový oříšek.

Ti z Vás, kteří měli v bedýnce namísto květáku mladé jarní červené zelí, si mohou pochutnat na bleskovém salátu z červeného zelí.

Zelí nakrájíte na velmi jemné nudličky, osolíte, opepříte, přidáte bylinky (vhodný je například čerstvý či sušený kopr, bazalka, petrželka), oblíbený ušlechtilý olej a podle chuti trochu jablečného octa. Dobře promícháte a jíte co nejčerstvější.

Dobrou chuť!

 

Přidat komentář

biuquote
  • Komentář
  • Náhled
Loading

O nás

Alfred, Ida, Ema,
Alena, Hynek
Spolu, spokojeně, udržitelně

Rodinné hospodářství 
Jizerské hory

Napište nám email

Biobedýnky


Archív

Komentáře

RSS komentářů