I.biobedýnka 2013

by Alena 13. června 2013 00:40

I letos s námi můžete bedýnkovat, začínáme již čtvrtou sezónu bedýnkování.

Stejně jako v předchozích letech pochází česká biozelenina v našich bedýnkách převážně od Karla Tachecího, který úzce spolupracuje s dalšími biozemědělci, například s Ekofarmou Ředhošť a Camphillem České Kopisty. Camphill v Českých Kopistech byl bohužel zasažen povodněmi, na stránkách www.camphill.cz se případně můžete dozvědět jak je možné pomoci.

Obsah první letošní bedýnky je skromný, odpovídá doposavad nepříznivému jarnímu počasí.  I přesto jsme se rozhodli bedýnkářskou sezónu již zahájit, především proto, aby se k Vám dostala i první jarní zelenina a my jsme vyšli vstříc pěstitelům. 

V první letošní bedýnce najdete:

jarní česnek s natí

červené ředkve

svazeček jarní cibulky

hlávkový salát Král máje

čekanku salátovou

černý kořen

svazek kopru

 

Mladý jarní česnek spotřebujte nejlépe i s natí, kterou lze použít do jarních pomazánek, salátů či přímo na chleba.

červené ředkve lze udělat pomazánku, salát, ale i polévku. Konzumovat ji lze i syrovou.

Salátová čekanka ozvláštní jarní zeleninové saláty, čerstvý kopr lze použít například do salátů, či na koprovou omáčku, pokud se ho nechystáte spotřebovat ihned, doporučujeme ho zamrazit či nasušit.

Černý kořen neboli hadí mord španělský, patří mezi u nás méně obvykle pěstovanou zeleninu. Tato na první pohled nevzhledná zelenina je však v kuchyni všestranně využitelná. Pokud nebudete černý kořen zpracovávat ihned, je vhodné ho zabalit do fólie či vlhké utěrky a skladovat na chladném, tmavém místě. Před zpracováním je nutné kořeny lehce oloupat, nejlépe škrabkou na brambory. Oloupané kořeny poté vložte do mísy s vlažnou vodou s trochou octa či citrónové šťávy, a mírně properte, zabráníte tím zhnědnutí oloupaných kořenů a zbavíte se lepkavé šťávy, která z nich vytéká. Černý kořen lze jíst syrový, například nastrouhaný do zeleninového salátu. Připravit z něj jde ale i velké množství jiných výtečných pokrmů, polévky, omáčky, zapékaná jídla. Pro inspiraci několik receptů

Placičky z černého kořene

600 g černého kořene

80g másla

2 stroužky česneku, utřený

5 lžic nasekané čerstvé naťové petržele či koriandru

2 vejce, 2 lžíce mouky

sůl a pepř

4 lžíce (olivového) oleje

Oloupejte a nastrouhejte černý kořen. Na pánvi rozehřejte 40g másla a duste na něm nastrouhaný černý kořen, až změkne. Přendejte z pánve na mísu a smíchejte s česnekem, bylinkami, rozmíchanými vejci a moukou. Osolte a opepřete, ze směsi vytvarujte 12 placiček. Na pánvi rozehřejte zbývající máslo a olej, smažte placičky na středním plameni dozlatova, přibližně 4 minuty po každé straně.

Zapékaný černý kořen

1kg černého kořene

2 lžíce másla

3/4l mléka

150ml smetany

sůl, pepř, muškátový oříšek

200g nastrouhaného sýra

Černý kořen oloupejte a ihned ponořte do mírně okyselené vody – zabráníte tím jeho zhnědnutí. Oloupaný kořen nakrájejte na 0,5cm silné a 4cm dlouhé špalíky, vraťte zpět do okyselené vody. V hrnci rozehřejte máslo, přidejte mouku a za stálého míchání smažte na mírném plameni asi 2 minuty, přilijte mléko a smetanu, za stálého míchání uveďte do varu. Vařte asi 3 minuty, až získáte mírně hustší omáčku. Osolte, opepřete a dochuťte muškátovým oříškem. Poté do hrnce přidejte okapaný černý kořen a vařte na mírném plameni 25-30 minut, občas zamíchejte. Rozehřejte troubu na 200°C, směs nalijte do pečící nádoby a posypte nastrouhaným sýrem. Zapékejte asi 20 minut, až se sýr rozpustí a směs bublá.

Polévka z černého kořene a česneku

650g černého kořene

1 palička česneku

2 větší jarní cibulky

2l zeleninového či kuřecího vývaru

1 mrkev, nakrájená na kousky

1 středně velká brambora

100g červené čočky

2 bobkové listy

olivový olej

sůl, pepř, bylinky dle vlastní chuti

Oloupaný černý kořen ponořte do mírně okyselené vody (citrónová šťáva popř. ocet). V troubě upečte česnek - hlavičku česneku rozřízněte, pokapejte trochou olivového oleje, pečte cca 20min při 180°C. Nechejte vychladnout, poté ze slupky vyjměte jednotlivé stroužky. Na olivovém oleji osmahněte nakrájenou cibulku, přidejte nakrájenou mrkev a bramboru, smažte pár minut a poté přidejte vývar, bobkové listy, bylinky, stroužky česneku, čočku a černý kořen. Uveďte do varu a vařte asi 20 minut, až je černý kořen měkký. Vyjměte bobkové listy a rozmixujte polévku v kuchyňském mixéru. Osolte a opepřete podle chuti. Dochuťte čerstvými bylinkami, ozdobte trochou zakysané smetany.

 

 

Komentáře (2) -

Helena
Helena
14. 6. 2013 9:28:50 #

Dobré ráno,to je úžasný nápad,lidi přijdou opravdu k bio zelenině a Vám se alespoń vrátí jinou formou vaše námaha,alespoń na nákup semínek apod...Fandím Vám,krásný den,

LenkaS
LenkaS
17. 6. 2013 21:46:44 #

Zdravíme na farmu. Přejeme vám hodně zdaru a bohatou úrodu i v letošním bedýnkování! A ať se vše daří i na vaší rodinné  farmě. Lenka S.

Přidat komentář

biuquote
  • Komentář
  • Náhled
Loading

O nás

Alfred, Ida, Ema,
Alena, Hynek
Spolu, spokojeně, udržitelně

Rodinné hospodářství 
Jizerské hory

Napište nám email

Biobedýnky


Archív

Komentáře

RSS komentářů