Na postupu

by Alena 24. dubna 2013 23:43

Vyséváme jako diví. Sypeme to tam hlava nehlava a doufáme, že se zadaří. Že nepřijde přílišné sucho, přílišné mokro, přílišné studeno. Že to zkrátka nějak půjde. Zahrada už je téměř dosetá, s výsadbami ještě chvíli počkáme. Na řadě je pole.

Jak to bude s vejci se ukáže za deset dní. Pokud to vyjde, bude u nás (opět) veselo. Opakovaně jsem vejce prosvěcovala, v tom nakukování do skořápky je cosi magického. Učím se poznávat jak to má (a může) vypadat a těším se na líhnutí. Husa sedí a od prosvěcování husích vajec jsme upustili. Nějak to dopadne, náš zvědavý pohled a touha vědět na tom nic nezmění.

Prosvěcování, den 6.

Na svatého Jiří u nás vylézalo kde co.

 

Hani, zeptej se mi jak se ten krasavec jmenuje, ať to dlouho nehledám ;-). 

Na závěr letošního bahnění se nám narodila krásná a veliká ovčí slečna.

Stejně jako ostatní naše bahnice, rodila Lota zcela klidně v naší přítomnosti. Jsem za tuhle důvěru vděčná, dost nám to dává. Bahnice byla prvnička a mládě poměrně velké (6kg), poté, co vypuzovací fáze trvala hodinu bez jakéhokoli postupu (jehně v normální poloze),jsem opatrně pomohla s průchodem hlavičky, dále to holky zvládly samy. 

 

Lota a její velké jehňátko jen okamžik po porodu ... Ema si kreslí, Ida zkoumá. A já se raduju z posledního jehněte této sezóny. Bude se mi po bahnění stýskat až do příštího roku :-). 

A taky se kypří, ryje i rotavátoruje, staví, kope i zasypává. A někdy se jen tak toulá a hledá kde co kvete. Rozjímá a plánuje. Plánů je mnoho, rukou méně. Nicméně, hurá do dalších akcí! :-)

 

Místní dymnivky a dovádějící víly.

 

Komentáře (3) -

Lesní želva
Lesní želva
25. 4. 2013 14:14:58 #

Ten šnek vypadá jak pískořka věžovitá, což je prosím živočich akvarijní... kde jste ji našli?

Veronika
Veronika
25. 4. 2013 21:44:25 #

Vyfocený šneček je dle mého naše nejběžnější závornatka - vřetenatka obecná: http://en.wikipedia.org/wiki/Alinda_biplicata

Hanka
Hanka
25. 4. 2013 22:03:22 #

Nějaká závornatka, u nás je asi 15 druhů... Musel by se podívat blíže. Smile Moc zdravíme.

Přidat komentář

biuquote
  • Komentář
  • Náhled
Loading

O nás

Alfred, Ida, Ema,
Alena, Hynek
Spolu, spokojeně, udržitelně

Rodinné hospodářství 
Jizerské hory

Napište nám email

Biobedýnky


Archív

Komentáře

RSS komentářů