Z kuchyně a ze zahrádky

by Alena 6. srpna 2012 22:39

Začínají dozrávat žluté fazolky. Srdce i chuťové buňky plesají. Tatam je horlivý odpůrce (zelených) fazolí ze školní jídelny. Je ze mě fazolomil. Hovězí, nové brambory a žluté fazolky - jen tak povařené, se solí, pepřem a máslem. Paráda.

Podle receptu v komentáři k minulým bedýnkám jsem upekla kynutý švestkový koláč. Hotový byl ve třičtvrtě na deset v noci ... a takhle vypadal už ve čtvrt na jedenáct ;). Děkujeme, sem s dalšími recepty a nápady.

Na plotně druhá várka rybízové marmelády. Na stoličku k mlýnku si vyleze už i Ida, slézá s ledovým klidem, jen já trnu. Ida a stolička ...  hmmm, během 14 dní už jí  v papule vylezla třetí - kdeže trojky, jak jsem si myslela. I dětství má své úskalí. 

A dneska k večeři lilky a mladé cukety, jen tak osmažené na pánvi, potřené česnekem utřeným s kořením a olivovým olejem ... s rýží.

Nojo, česnek ... není snad farmářský blog, kde by se v poslední době neobjevil česnek ... tak taky s trochou do mlýna ... i když dnes jsme sklízeli mangold a jarní kapustu ...

 

Chodit na zahrádku je teď velká radost a bez košíku to ani nejde. Šťastné období sklizně a kolotoče zpracovávání sklizeného je tu. Zvláštní potěšení z nadbytku pomalu vystřídá zoufalost z přebytků ... ale strávníků je v domě i na dvoře dost.

 

Penicilíňákům je v mléčné lednici zima a tak obrůstají a zrají velmi, velmi pomalu. Trochu teď nevím co s nimi, chtělo by je to nechat dozrát v teplejším prostředí, asi zítra v rámci experimentu zakrojíme ...

  

Karličku znovu navštívil pán s termoskou, snad tentokrát úspěšně. 

A to je letem světem z událostí pro dnešní večer vše :).

 

Přidat komentář

biuquote
  • Komentář
  • Náhled
Loading

O nás

Alfred, Ida, Ema,
Alena, Hynek
Spolu, spokojeně, udržitelně

Rodinné hospodářství 
Jizerské hory

Napište nám email

Biobedýnky


Archív

Komentáře

RSS komentářů