Tvoříme ...

by Alena 4. srpna 2012 23:49

Vestu připravenou pro pozdní léto. Z vlastních ovcí, uplstěnou v pračce. Jde o prototyp, který vylosoval Hynek ;), dalších čekatelů na vestu je tu dost ...

 

 

Vděčné a jednoduché plstěné květiny pro malé i velké holky.

 

Komentáře (6) -

Petra Vávro
Petra Vávro
5. 8. 2012 0:47:52 #

Dobrý den.Ty plstěné květinky jsou moc pěkné. Dá se to někde naučit, dělat takovou krásu? Byly by to moc pěkné aplikace na čepičku. Můžu se zeptat, česačku máte od Ashfordu nebo se Vám podařílo sehnat někde jinou? Vážně o ní uvažuji, ale zatím mě odrazují náklady na její pořízení.
Mějte se hezky.
P.

Alena
Alena
5. 8. 2012 13:16:32 #

Zdravím, mám tady úžasnou a úžasně tvořivou sousedku, která mi česačku půjčuje.  Ano, je to ta až příliš drahá česačka od Ashfordu, nic jiného rozumného tady u nás na trhu není. Vím, že výrobu česačky nabízí také jeden český výrobce kolovrátků, ale co jsem slyšela, je čekací doba neúnosná (výsledek jsem navrch neviděla ani neozkoušela). Hynek se již před časem pustil do výroby česačky, zakoupil v Německu k tomu určené kartáče na pásu, vyřešil i některé technické zádrhele, ale projekt zatím do konce nedotáhl. Snad v zimě . Ke květinám - je to opravdu velice jednoduché a výsledky jsou stejně pěkné jako u papírových květin, které jsem tu také měla u nějakého příspěvku na fotce. Ráda Vám výrobu ukážu až se tu stavíte pro kohouta, je to otázka minut. Mějte se krásně! A.

Petra Vávro
Petra Vávro
6. 8. 2012 21:50:44 #

Dobrý den, tak fajn. Ráda se něčemu přiučím.
A kdy si můžeme přijet pro kohouta? Slípky si zatím udělaly kohouta za mě Smile))
Mějte se moc hezky. P.

Jitka
Jitka
8. 8. 2012 18:47:24 #

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat na to plstění v pračce u takového vlněného česance. Znám plstění v pračce z úpletu, ale o tomhle jsem neslyšela. Je postup stejný, jako u ručního mokrého plstění s tím rozdílem, že vlna zabalená do plátna se dá do pračky? Nebo je to úplně jinak?

Alena
Alena
20. 8. 2012 23:56:06 #

Dobrý den, omlouvám se za pozdní odpověď. Načesaná vlna se naskládá na hladký materiál, do kterého se nezaplstí, například šusťák. Pevně se do něj zaroluje, posype nastrouhaným mýdlem a "vypere" v pračce. Důležité je střídání teplot vody. Vlna zplstí do více či méně stejnoměrně silného plátu plsti (záleží na kvalitě provedení, rovnoměrnosti česanců, pevnosti zabalení role etc), se kterou lze dále pracovat např. jako s kusem látky či přírodní obdobou vatelínu. Ráda se dozvím, co z plsti vyrobíte, podělte se o nějaké inspirace! A.

Hynek Hruska
Hynek Hruska
11. 3. 2013 10:00:48 #

Jedna naše čtenářka našla v Německu internetový obchod, kde nabízejí "látku" (kartáče na pásu) na výrobu česačky.
Odkaz je http://walther-spinnrad.de , hledejte Kardenbelag 19 cm breit .
Cena je 95 EUR za délkový metr, pro česačku je potřeba cca 80 cm, tedy cena vychází asi na 2000 Kč.

Přidat komentář

biuquote
  • Komentář
  • Náhled
Loading

O nás

Alfred, Ida, Ema,
Alena, Hynek
Spolu, spokojeně, udržitelně

Rodinné hospodářství 
Jizerské hory

Napište nám email

Biobedýnky


Archív

Komentáře

RSS komentářů