Duben, ještě tam budem ... ale měl by v nich někdo zatopit :)

by Alena 3. dubna 2012 22:59

Jen krátký příspěvek než půjdeme na kutě. Teplota venku se teď v noci drží na 10°C a teplota uvnitř na 14,8°C. Jsme nějak líní topit, ale to je proto, že je přes den tak pěkně a my jsme pořád venku. O to více se teď těšíme pod peřinu.

Pracujeme na zahradě. Celá rodina v akci. Ema nacvičuje na páteční schovávání a hledání pokladu. Hynek ryje. Taky jste slyšeli o těch alternativcích co neryjou? Ale vůbec. Nikdy. Ani malinko. Ani když se nikdo nedívá! Nojo, my jsme taky slyšeli :). Ida jí hlínu. Dala bych sem fotku, na které pracuji i já (a fotila Ema), ale leze mi na ní zadek z kalhot. Sláva rejpání v zemi!

   

Fotka zahrádky ze soboty, to kdyby se vám to tu zdálo příliš jarní ...

 

Ale jaro už tu je, samozřejmě.

Jehňouši jsou roztomilí. Už už aby pro ně byla zelená tráva.

    

A taky jiné věci se dějí. Jen dokumentace trochu vázne ... 

Vejce - hřejeme, obracíme, rosíme. Jak obrací slepice si představit dovedu, ale jestli nějak (a jak) napomáhá udržování vlhkosti ... eh, nic mi neříkejte.

... udělali jsme pítko včelám ... 

L. se ptala na náš mlýn, a nebyla první ... proto posílám odkaz. Spokojeni s ním jsme, nemáme ale příliš porovnání, kupovali jsme na pro nás důvěryhodná doporučení, tedy doufám, že jsme se rovnou dostali k tomu nejlepšímu ;). Už to není hobby mlýnek do kuchyně, na kterém jednou za měsíc namelete kilo mouky, odpovídá tomu i cena. Před lety jsme ho objednávali přímo z Dánska. Popis na stránkách výrobce zde.  Mlýn má krásnou kliku a jde obsluhovat ručně, za předpokladu dostatečné trpělivosti a dostatečného osvalení paže. Nicméně lze ho pomocí řemene připojit k elektromotoru, to pro nás bez trpělivosti či osvalení.

... zbytek zas někdy jindy, mířím do tepla, není nad rodinnou (tedy předehřátou) postel! 

Přidat komentář

biuquote
  • Komentář
  • Náhled
Loading

O nás

Alfred, Ida, Ema,
Alena, Hynek
Spolu, spokojeně, udržitelně

Rodinné hospodářství 
Jizerské hory

Napište nám email

Biobedýnky


Archív

Komentáře

RSS komentářů