Nové české cukrovarnictví

by Alena 22. března 2012 22:35

Protože se mnoho z vás přidalo k Vojtově akci "objednej si kohouta" a i z jiných odezev to vypadá, že brzy nebude v Čechách domácnost, která si nebude vařit vlastní javorový sirup, rádi bychom vás vyzvali k tomu, abyste zůstali v kontaktu a podělili se o své (budoucí) zkušenosti.

Zajímalo by nás především jakou mízu sbíráte (různé druhy javorů a jejich přibližné procento cukru v míze tj. výtěžnost), jaké používáte vybavení, triky, fígle, zlepšováky. V jakém období a jak dlouho mízu sbíráte (tj. kdy a jak moc to teče - hlavně ve vztahu k denním a nočním teplotám). Na čem vaříte, kolik toho na konec máte (nestyďte se za svých pár deci), jak a čím filtrujete, jak skladujete, a samozřejmě recepty (nikoli ty, které se dají někde vyhledat, ale ty, které jste opravdu vyzkoušeli).

 

Sedimentace popele ve zbytcích vyvařeného sirupu. Krystaly javorového cukru. Sedlina v láhvi (1l) po filtraci sítem 80μ.

Rádi v rámci našich možností a znalostí poradíme, starší články o javorovém sirupu na našem blogu najdete pod štítkem Javorový sirup

Cukrovarnictví zdar!

Komentáře (4) -

Lucka
Lucka
23. 3. 2012 14:00:34 #

Jdu s krizkem po funuse, kdyz si chci taky objednat kohouta????Smile

Lenka Maříková
Lenka Maříková
10. 4. 2012 13:11:27 #

dobrý den, moc mně potěšily vaše stránky a chci se zeptat, jestli také třeba odprodáváte javorový sirup , ráda bych vyzkoušela a koupila český domácí - případně znáte-li někoho kdo by byl ochoten něco z domácí produkce odprodat. (Svařený se sodou jej chci užívat na odkyselení organismu)

předem díky za odpověď
Léňa

Alena
Alena
10. 4. 2012 18:25:56 #

Dobrý den! Pokud vím, nikdo v Čechách se vaření javorového sirupu v množství přesahujícím osobní spotřebu nevěnuje. Nadšenců se ale objevila spousta, takže příští rok tomu třeba bude jinak! Nicméně bych na to nespoléhala ;) - zkuste domácí výrobu, případně kupte ten zahraniční. Mějte se pěkně! Alena

Lenka Maříková
Lenka Maříková
10. 4. 2012 19:03:40 #

Díky za odpověď, tak jen kdyby tento dotaz náhodou někdo objevil, kdo má nazbyt, tak se prosím ozvěte, mějte se prima!
Lenka

Přidat komentář

biuquote
  • Komentář
  • Náhled
Loading

O nás

Alfred, Ida, Ema,
Alena, Hynek
Spolu, spokojeně, udržitelně

Rodinné hospodářství 
Jizerské hory

Napište nám email

Biobedýnky


Archív

Komentáře

RSS komentářů