Plus tři

by Alena 29. ledna 2012 22:04

Tak jsme zpět z výjezdu. Vlastně z výjezdů.

Nejprve do Krásného Dvora za L. a J. - skvělá společnost, dobré domácí víno a medovina a tři prasničky kanadského pastevního prasátka pro letošní sezónu.

 

Tohle jsou ona - Raketa, Kokoska a Rozára. Všechna jsou černá, podobně jako vietnamská prasátka, jen Kokoska má velkou bílou lysinu (fotografování se jí ale nelíbilo :)). Prozatimní ustájení prasátek je v přízemní chodbě, až půjdou ovce na pastvu, dostanou vepřinky na starost zrytí stodoly.

Pak následovala cesta do Valče za L. a V. - posedět a popovídat.

A v sobotu do Pardubic na setkání příznivců přirozeného/přírodě blízkého včelaření. Zajímavé, k zamyšlení a mnohé i k vyzkoušení.

  

V neděli pak (konečně zase) doma ... bylo krásně, Ema blbnula ve sněhu, s Hynkem stavěli "íklů". Čekáme na mráz. Já trochu s obavou, co udělají brokolice na semeno, které máme uschované ve fóliovníku. Zatím se držely statečně. Obložila jsem je senem, ale pokud bude -20°C, jak předpovídají, nezbyde než doufat. A přimlouvat se za rostliny, ptáky, včely a další ...

 

Věnovala jsem se opět trochu semínkům. Sebrala a pročistila semena saturejky, naší loňské pohanky, lnu a ozdobného máku.

Zimě zdar ... ale jaro taky nebude špatné, ne? ;)

 

Přidat komentář

biuquote
  • Komentář
  • Náhled
Loading

O nás

Alfred, Ida, Ema,
Alena, Hynek
Spolu, spokojeně, udržitelně

Rodinné hospodářství 
Jizerské hory

Napište nám email

Biobedýnky


Archív

Komentáře

RSS komentářů