Seminář o semenaření 2012

by Alena 16. ledna 2012 09:35

Pro ty, kteří nedostali hromadný mail od Aleše Heulera, a zajímal by je termín a místo letošního "kukuřičného semináře".

Minulý rok bylo setkání u nás v Kateřinkách (jak to vypadalo loni), letos je ve Valči u Vojty a Lenky (www.biostatek.cz).

Na letošním semináři bychom se kromě programu o kukuřici, chtěli my, za Hospodářství Pod Dračím kamenem, podělit o zkušenosti s našimi loňskými pokusy o uchovávání semen zeleniny, případně vyměnit zkušenosti o semenaření složitějších plodin (dvouletek a podobně).

SEMINÁŘ 2012

KDY A KDE: Od pátku 24.2. 18:00 do neděle 26.2. 12:00 v enviroučebně Valečského zámku

O ČEM:  I letos bude seminář věnován převážně kukuřici, tentokrát bude zaostřeno na její tradiční zpracování. Dozvíme se něco o nixtamalizaci, připravovat se budou tortillas, tamales, atole a kukuřičné mléko. Bude možné získat semena kukuřice odrůdy Malované hory.

Hovořit se bude také o komunitním životě, Aleš Heuler, který seminář vede, žije s rodinou v komunitě v Klosterzimmern. Zabývat se můžeme i jinými semeny a jejich pěstování a uchovávání. Pro ty, pro které není kukuřice tou hlavní plodinou, mohou být zajímavá setkání s částí české (zemědělské) alternativy.

Přihlašte se, prosím, co nejdříve. Stravování - zhotovené kukuřičné speciality, můžete přivézt něco dalšího na zub.

Možnosti ubytování - ve vytápěné společenské místnosti na karimatkách za dobrovolný příspěvek, v pokojích nad učebnou za 150Kč za lůžko a noc  

Info, jak se do Valče dostanete a možnosti rezervování ubytování na kontaktech zde.

Komentáře (1) -

Romana Jandová
Romana Jandová
5. 3. 2017 18:55:25 #

Dobrý den,
nevím jak vás kontaktovat a poprosit o zaslání semínek kukuřice Malovné hory. Prosím dejte mi vědět jestli jsou ještě k mání. Děkuji mockrát.
R.J.

Přidat komentář

biuquote
  • Komentář
  • Náhled
Loading

O nás

Alfred, Ida, Ema,
Alena, Hynek
Spolu, spokojeně, udržitelně

Rodinné hospodářství 
Jizerské hory

Napište nám email

Biobedýnky


Archív

Komentáře

RSS komentářů