Na poslední chvíli

by Administrator 27. listopadu 2011 22:23

... ostatně jako téměř vždy. A navrch letos tak dlouhý (a tedy časný) advent.

Po dva předchozí roky jsme používali stejný obálkový adventní kalendář. I letos mi ho bylo líto vyhodit - poslouží tedy jako kalendář aktivit/návrhů toho, co můžeme daný den s Emou dělat. Protože se Ema těšila na "čokoládová okénka" a čokoládové adventní kalendáře z obchodu nám přišly obludné, vyrobili jsme kalendář z krabiček od sirek. Krabičky jsem nalepila na tvrdý papír, pro 24.12. zvolila větší krabičku, vrchní stranu jsem polepila obrázky (pro zvídavé - je to Tizian). Čokoládu z kýčovitého santaklausovského kalendáře jsem prostě vyloupala a přendala. Vypadá to domácky a mnohem vánočněji ;).

  

                                                                                                                                                                                                                                    Pardon, foceno večer, napravím.

Taky jsem se (na poslední chvíli) pustila do trochu náročnějšího adventního projektu, který sice na první pohled trochu připomíná velikonoční dekoraci, ale v těch (nenápadně) očíslovaných oříškách se každý den pro Emu skrývá figurka do malého betléma ... hmm, nejsem žádný zdatný umělec, navrch vymodelovat postavičku tak velkou, eh, tedy tak malou, aby se vešla do skořápky vlašského ořechu se zdálo chvílema zcela nad moje schopnosti ... ale nějak to je. Nacpáno do ořechů, výsledek vyfotím, až to Ema postupně vylouská. Pověšeno na březové proutí spolu s loňskými hvězdičkami z čajových svíček.

   

No a věnec se do adventní večeře také nakonec stihl, i když horkou jehlou, po dvou letech fialové návrat k bílým svíčkám.

Sundali jsme všechny podzimní dekorace a zapálili františek. Ještě působí trochu zvláštně až nepatřičně, ty první stopy blížících se Vánoc, ale snad u nás všech, bez ohledu na věk, nějaké to těšení s tou první zapálenou svíčkou začalo.

A jinak? Za námi příjemný víkend s příjemnými lidmi, pouštění draka, Ema poprvé v sedle ...

 

Přidat komentář

biuquote
  • Komentář
  • Náhled
Loading

O nás

Alfred, Ida, Ema,
Alena, Hynek
Spolu, spokojeně, udržitelně

Rodinné hospodářství 
Jizerské hory

Napište nám email

Biobedýnky


Archív

Komentáře

RSS komentářů