Pleteme

by Administrator 24. ledna 2011 22:12

K pravidelným kontrolám jsme usušili a odeslali vzorky měli. Roztoči se nehemžila, takže doufáme, že podobně pozitivní bude i zpráva z Výzkumného ústavu včelařského v Dole.

Hynek neváhal a pustil se do svého velkého košíkářského projektu - pletení koše na trávu/seno. Postup byl rychlý, výsledek téměř profesionální :). Snad koš dlouho vydrží a bude dobře sloužit.

A výsledek tady:

Já jsem se s podobným zápalem (ale řádově nižší rychlostí) pustila do dlouho odkládaného pletení. Začala jsem při zemi, pletu svetr dětský, snad někdy nějakému našemu dítěti bude, zatím netuším, zda bude na dítě půlroční či šestileté :)). Ale nepředbíhejme, jsem zatím u řady osm, každé oko jiné ... snad se na dětském pokusu trochu "vypletu" a zamýšlený další svetr (pánský) už bude o něco úhlednější ... Jsem vděčná za základní příručku od pletařské ikony Elizabeth Zimmermann, snad zvládnu něco uplést nejen bez slz, ale také bez ztráty důstojnosti.  Za současné asistence Emy a kocoura Metoděje se však plete všelijak :). Kniha Knitting Without Tears byla součástí úžasného vánočního dárku, který jsme si nadělili, a který nám přišel poštou před pár dny ... ňamy, knížky! ... tak u nás zas chvíli bude co číst a prohlížet.

  

A aby se nabažila i duše jedlíkova (nejen čtenářská), tak povidlové buchty na závěr.

Recept obdobný na mnoha místech Interntu, tedy s klidem přepisuji:

1kg hladké mouky, 200g cukru krupice, vanilkový cukr, 200g rozehřátého tuku (máslo, hera ...), 1 kostka droždí (cca 40g), špetka soli, 2 žloutky, 1/2l mléka. Z trochy vlažného mléka, 1-2 lžic cukru a trochy mouky + droždí připravíme kvásek, necháme chvilku kynout. Smícháme zbývající mouku, cukr, tuk, žloutky, vlažné mléko a nakynutý kvásek. Vypracujeme těsto, které necháme kynout 45-90min. Lžící ubíráme těsto, tvoříme "balíčky" plněné povidly, pokládáme do vymazaného pekáče spojem dolů. Jednotlivé buchty je vhodné potřít ze stran rozehřátým máslem, lépe se poté oddělují. Pečeme v předehřáté troubě na cca 220°C do zlatova, hlídáme.

Přidat komentář

biuquote
  • Komentář
  • Náhled
Loading

O nás

Alfred, Ida, Ema,
Alena, Hynek
Spolu, spokojeně, udržitelně

Rodinné hospodářství 
Jizerské hory

Napište nám email

Biobedýnky


Archív

Komentáře

RSS komentářů