Příprava na sníh

by Administrator 21. listopadu 2010 18:55

Tento víkend u nás probíhaly horečné přípravy na příchod prvního sněhu.

Přestěhovali jsme s pomocí Martina, Ládi a Libora králíkárnu do stodoly, ale znovu je asi na příslib lehké práce nenalákám :-)

Dodělali jsme ovčí výběh na svahu za domem a připravili ovcím jejich část stodoly. V nědělní podvečer jsme ovce zahnali z pastvy za hřbitovem domů. Cesta do kopce byla o poznání těžší než cesta dolů, je to vždy trochu o strach, aby nějaká z plašších ovcí nezpanikařila a potom za ní neběželo celé stádo někam do lesa.

Včera jsme sklidili poslední úrodu brokolice, po první sklizni velkých brokolic v létě všechny kytky ještě znovu obrostly a udělaly několik menších brokolic. Co jsme nesnědli my, šlo králíkům.

Připravili jsme ráno s Emou česnek na zasazení, podle rady se má zasadit až den před zamrznutím, tak to bude asi v úterý. Pozdní zasazení by ho mělo ochránit před napadnutím fusariem.

Dopoledne jsem přivezl jednu fůru dřeva z lesa, jsou to spíš drobnější břízy, alespoň se to nebude muset štípat. Skoro už si nedovedu představit práci v lese bez traktoru, takto si porazím strom, odvětvím, vytáhnu na cestu k vozíku a tam rozřežu na metry. Ušetří to spoustu běhání s metrovými poleny lesem.

Na seznamu prací před sněhem zbývá už jen kurník pro slepice v nové stodole, tak to bychom mohli zvládnout v úterý.

Přidat komentář

biuquote
  • Komentář
  • Náhled
Loading

O nás

Alfred, Ida, Ema,
Alena, Hynek
Spolu, spokojeně, udržitelně

Rodinné hospodářství 
Jizerské hory

Napište nám email

Biobedýnky


Archív

Komentáře

RSS komentářů