Velký pozdnějarní úklid

by Administrator 16. května 2007 20:53

Protože je na statku práce ještě více nežli na kostele, nezbylo nám nic jiného, než že jsme si jako správní kapitalisté najmuli zahraniční pracovní sílu. Ukrajinec Vasil si zde odpracoval pět dní, většina jeho práce se skládala z vyvážení šrotu nebo odpadu, také trochu poryl a pořezal nějaké dřevo.

Že jsme zaměstnavatelé velmi nároční bylo patrné především z toho, že nám námezdníkovo pracovní tempo přišlo příliš pomalé, až jsme se z toho oba nervózně ošívali. Jaké štěstí má proletariát, že neúpí pod naší okovanou buržoazní botou, myslím, že bychom byli zaslouženě nenávidění vlastníci výrobních prostředků.

No a abychom zaznamenali, co se vše změnilo k lepšímu, přidáváme několik obrázků:

Vyvezlo se staré železo, kamna a lednice z altánu:

  

Odvezla se stará stavební suť ze zahrady:

 

Nařezalo a naskládalo se něco dřeva:

 

Vyvezl se železný šrot naházený ve stráňce na zahradě, při té příležitosti byly nalezeny obyčejné bílé kachle, pravděpodobně z původních kamen, bohužel jen několik a poškozené, takže byly vyhozeny, několik fajnových hnědých krbových kachlí bylo zachováno, použitelné však nejsou:

    

Dále byla vyklizena celá spodní krbová místnost, kterou jsme zaplnili věcmi na vyhození, starým nábytkem a různým odpadem:

  

a takhle to dopadlo ...

 jenže stále tam trošku vadil ten krb ... 

... takže pec nám spadla - tedy - bylo jí pomoženo ...

A také se trochu rylo:

a zasadily se cukety, rajčata a papriky ... bohužel si na sazenicích pochutnává nějaká potvora ... na pokoji nenechá ani listy jahod o plodech nemluvě, mezi podezřelými je (vedle zajíců, srn, špačků, myší a jiných breber) také potvora nad potvory ...

 

 ... snad pomůže naše mulčování a trpělivost :).

Přidat komentář

biuquote
  • Komentář
  • Náhled
Loading

O nás

Alfred, Ida, Ema,
Alena, Hynek
Spolu, spokojeně, udržitelně

Rodinné hospodářství 
Jizerské hory

Napište nám email

Biobedýnky


Archív

Komentáře

RSS komentářů