Dotazy a odpovědi

Na této stránce se snažíme zodpovědět nejčastější dotazy ohledně našich bedýnek.
Pokud nenajdete odpověď na Váš dotaz, napište nám email.

Jaká jsou v Liberci odběrná místa ?

JO-BIO, Pražská 132/4
Zdravínko, Ruprechtická 458/131

Prodejna JO-BIO je vhodná pro obyvatele centra Liberce, je dobře dostupná MHD, prodejna Zdravínko je vhodná pro ty, co jezdí autem, je tam dobrá parkování a dlouhá otevírací doba.

Co bedýnky obsahují?

Seznam zeleniny, která byla v bedýnkách v minulých letech, můžete najít na našem blogu v kategorii Biobedýnky -  http://www.poddracimkamenem.cz/blog/ 

Jak se bedýnky platí?

Bedýnky se buď platí na celou sezónu dopředu nebo na dvě poloviny. Platba dopředu umožní pěstiteli pokrýt náklady na osivo a pěstování.

Je možné bedýnku na určitou dobu odhlásit a poté znovu začít odebírat?

Pokud plánujete letní dovolenou či delší pobyt mimo Liberec, pokuste se domluvit s někým z rodiny či přátel, aby Vaši bedýnku vyzvedl a zužitkoval za Vás. Bedýnky nelze z organizačních důvodů na některé týdny odhlásit, pravidelný odběr je také podstatou smlouvy s dodavateli.

Je možné objednat si bedýnku jednou za dva týdny?

Naše biobedýnky jsou dodávány pouze v týdenním intervalu, předplatit si bedýnku jednou za dva týdny není v letošní sezóně možné. Pokud byste chtěli bedýnky odebírat pouze jednou za čtrnáct dní, doporučujeme Vám objednat si bedýnku dohromady s někým známým a obsah si každý týden dělit. Obsah bedýnek je tvořen podle aktuální sklizně a je dbáno na to, aby případná obsahově méně pestrá bedýnka byla kompenzována bohatším obsahem některé z následujících bedýnek. Proto je vhodnější sdílet každou z bedýnek než se v bedýnkování střídat.

Co se stane, pokud bedýnku včas nevyzvednu?

Pokud nebudete z jakýchkoli důvodů schopni bedýnku vyzvednout během čtvrtka na odběrných místech, zavolejte na odběrné místo nebo nám a budete mít možnost si bedýnku vyzvednout ještě v pátek dopoledne. Toto vyzvednutí je nutno vždy domluvit telefonicky. Po pátečním dopoledni nevyzvednuté bedýnky propadají bez nároku na kompenzaci. Pokud nemůžete bedýnku vyzvednout osobně, pokuste se domluvit s někým, kdo ji v daném termínu vyzvedne za Vás.

Mohu z bedýnky odhlásit některé druhy zeleniny?

Odhlásit některé druhy zeleniny či ovoce z bedýnky není možné. Vzhledem k tomu, že by každý z odběratelů nestál o jiné druhy zeleniny či ovoce, byla by organizace kompletování individuálních bedýnek příliš náročná. Obsah bedýnek by měl být tvořen s důrazem na pestrost sortimentu, proto by se nemělo stát, že by některý z druhů ovoce či zeleniny byl v bedýnce nepřiměřeně zastoupen.